Jäsenkasvattajalista

Jäsenkasvattajalista

Tällä lomakkeella voi Suomen Ranskanbulldogit ry:n jäsen hakea kenneltietojen julkaisua yhdistyksen kotisivujen kasvattajalistalla:
Kasvattajalistahakemus

Tältä sivulta löydät suomalaisten ranskanbulldoggikasvattajien yhteystietoja. Listalla olevat kasvattajat ovat Suomen Ranskanbulldogit ry:n sekä Suomen Kennelliiton jäseniä. Kasvattajat ovat allekirjoittaneet Suomen Kennelliiton kasvattajasitoumuksen.

Kasvattajalista siivotaan vuosittain ja kasvattajien tulee toimittaa päivitetyt yhteystietonsa, mikäli haluavat listalle. Listan kasvattajat sitoutuvat edistämään terveen ja rotumääritelmän mukaisen ranskanbulldogin kasvatusta ja käyttämään jalostukseen vain laadukkaita rotunsa edustajia. Kennelin yhteystiedot voidaan poistaa listalta, mikäli kasvattajan katsotaan toimineen kyseenalaisella tavalla.

Lue täältä kasvattajalistan säännöt ja ohjeet listalle pääsemiseksi.
Arc Arcana
Eeva Wallenius
Eeva.Wallenius@suomi24.fi
044-2148009
Janakkala

Arctic Zero
Kim Laxström
Kim@laxstrom.com
050-5182596
Kruunupyy

Bullavenue
Kati Karnaattu
www.bullavenue.com
bullavenuekennel@gmail.com
050-4136097
Kempele
Bullapirtin
Emilia Kaikkonen
Taavintassut@gmail.com
044-0112794
Kempele

Bullbeat
Minna Pulliainen
minna.pulliainen@hotmail.com
044-3404055
Mikkeli

Bullskiss
Jonna Tamminen
Facebook-sivu
bullskisskennel@gmail.com
050-3422460
Loimaa
Bonboule
Anna-Maria Tuokko
www.bonboule.fi
anna-maria@bonboule.fi
040-5860550
Hiltulanlahti
Carte Truffe
Toni Saira ja Noora Ihalainen-Saira
www.cartetruffe.fi
info@cartetruffe.fi
Tuusula

Callalians
Carita Kaari
Facebook-sivu
Callalians@gmail.com
Laihia

Chanzonet
Ritva Tuomainen
www.chanzonet.wordpress.com
chanzonet@hotmail.com
044-5624669
Paukarlahti
Chilibulls
Mia Sajalahti
www.bulldoggi.fi
info@bulldoggi.fi
0400-391409
Lahti
Crossbone's
Jenni Korpilaakso
www.crossbonesfrenchies.webs.com
kennel.crossbones@gmail.com
Helsinki

Darlingdarling
Linda Neemre
www.darlingdarling.fi
linda@darlingdarling.fi
Vantaa

Escarto’s
Riikka Kivimäki
www.escartos.com
kennel.escartos@gmail.com
0456788067
Turku
Fairybulls
Kirsi Pinola
Facebook-sivu
kirsi.pinola@gmail.com
045-6724861
Liminka
Finstar
Katja Kivipuro
www.elisanet.fi/aniaras/
finstar.frenchies@gmail.com
Turku

Friedrich´s
Katrin Landsberg
www.friedrichs.fi
kennelfriedrichs@gmail.com
050-0761064
Linnavuori
Front Row`s
Anne Åkerblom ja Johanna Pöyhönen
4nneaalto@gmail.com
044-3131328
Sauvo

Funberry`s
Lehtonen Maarit
facebook-sivu
maarit.lehtonen@pp2.inet.fi
040-5175922
Turku

Greatman's
Pia &Matti Koivukoski
Facebook-sivu
pia.koivukoski@anvianet.fi
+358 44555 9703
Kokkola

Jäänsärkijän
Päivi Väisänen
www.jaansarkijan.fi
jaansarkijat@gmail.com
050-5758769
Joensuu

Kermit’s friend
Mira Välimäki
Keljuk113@gmail.com
040-5712904
Sastamala

Kinrian
Ritva Hiltunen
www.kinrian.com
hello.ritva.hiltunen@gmail.com
040-706 2609
Vantaa
Koivumaanchi´s
Anna Toikkanen
www.koivumaan.com
anna.toikkanen@icloud.com
040-583 5120
Vesanto
Kung Ubus
Julia Nyman
www.kungubus.fi/index.html
julia@kungubus.fi
Sipoo

Le Croquembouche
Nanna Vaulakorpi
lecroquembouche@outlook.com
Sipoo



Mix Line`s
Nina Minkkinen
www.lapinlauma.nettisivu.org
ninaminkkinen1@msn.com
050-3626521
Rovaniemi

Mustan Pekan
Tiina, Charlotta ja Linda Åkerblom
www.kennelmustanpekan.com
facebook-sivu
mustanpekan@hotmail.com
050-9184612
Sauvo
Mörkömurinan
Mervi Reinikka
www.morkomurinan.com
mervi.tervo@gmail.com
050-5891589
Muhos

Precious-Cargo's
Jorma Sormunen
jorma.sormunen@gmail.com Precious-Cargo's
045-6109933
Tampere
Presentime
Jukka Lohi
jukka.lohi@icloud.com
Facebook-sivu
050-506 2427
Kokkola
Rai-Ramin
Minna Parviainen
www.minnasparviainen.wixsite.com
minna.s.parviainen@gmail.com
Toivala

Riverline
Tuula Jokinen
tuula.jokinen49@gmail.com
050-5309092
Nummenkylä

Rottwood
Monika Forssell
www.rottwood.com
monika@rottwood.com
0400-838374
Lohja
Ruutituutin
Emilia Maskonen
www.ruutituutin.wixsite.com
ruutituutin@gmail.com
045-6567487
Muhos
Rämpijän
Lotta Tapionkaski-Jaskari
www.rampijan.webnode.fi
lotta.tapionkaski@gmail.com
044-9929583
Martinniemi
Riverline
Tuula Jokinen
tuula.jokinen49@gmail.com
050-5309092
Nummenkylä

Saint Baronas
Noora Eteläniemi
kennelsaintbaronas@gmail.com
044-9746263
Porvoo

Sammakkoprinssin
Hanna ja Jenni Nikkilä
www.sammakkoprinssin.weebly.com
sammakkoprinssin@gmail.com
0400-982757
Jääli
Siralman
Taina Lassila
taina.lassila@hotmail.com
040-8454068
Tuusula, Jokela

Spice Mill's
Miia Rutanen
miia.rutanen@kotiposti.net
040-5370311
Ikaalinen

Taffinellis
Nina Breilin
www.taffinellis.fi
breilin.nina@gmail.com
+358504803389
Paimio
Tanderoza
Tanja Leppäniemi
Facebook-sivu
tanja@shoppis.fi
050-9171792
Seinäjoki
Tinylions
Virpi Saranpää
virpi.saranpaa@telemail.fi
+358505330699
Joensuu

Team Zebbana
Rocio Leinonen
rositadox@gmail.com
040-8430055
Helsinki

Tiny Toon’s
Tarja Savinainen
www.tinytoons.fi
tarja.savinainen@gmail.com
050-5709695
Joensuu
Uniikkibullan
Heta Huhtamäki
www.uniikkibullan
heta.huhtamaki@gmail.com
Helsinki

Vaa`as
Timo Kokko
www.kennelvaaas
tkokko@applesin.fi
0400-272 556
Jämsänkoski
Valse Triste
Merja Mäntylä-Marjanen
Facebook-sivu
merja.m.marjanen@gmail.com
050-9291936
Helsinki
Venice Star
Suvi Salokoski
suvi.salokoski1@gmail.com
040 5523231
Lahti

Wilmawoo's
Katja Airola
wilmawoos@gmail.com
050-5011649
Hyvinkää