Jäsenkasvattajalista

Jäsenkasvattajalista

Tältä sivulta löydät suomalaisten ranskanbulldoggikasvattajien yhteystietoja. Listalla olevat kasvattajat ovat Suomen Ranskanbulldogit ry:n sekä Suomen Kennelliiton jäseniä. Kasvattajat ovat allekirjoittaneet Suomen Kennelliiton kasvattajasitoumuksen.

Kasvattajalista siivotaan vuosittain ja kasvattajien tulee toimittaa päivitetyt yhteystietonsa, mikäli haluavat listalle. Listan kasvattajat sitoutuvat edistämään terveen ja rotumääritelmän mukaisen ranskanbulldogin kasvatusta ja käyttämään jalostukseen vain laadukkaita rotunsa edustajia. Kennelin yhteystiedot voidaan poistaa listalta, mikäli kasvattajan katsotaan toimineen kyseenalaisella tavalla.

Lue täältä kasvattajalistan säännöt ja ohjeet listalle pääsemiseksi.
Arc Arcana
Eeva Wallenius
eweseden@gmail.com
044 214 8009
Janakkala

Arctic Zero
Kim Laxström
Kim@laxstrom.com
050 518 2596
Kruunupyy

Batbeanas
Karita Maksimainen
www.batbeanas.fi
karitamaxi@gmail.com
050 430 3330
Imatra

Bonnyway's
Johanna Mainio
Facebook-sivu
kennelbonnyways@gmail.com
044 540 1597
Järvenpää

Bullapirtin
Emilia Kaikkonen
Taavintassut@gmail.com
044 011 2794
Kempele

Bullavenue
Kati Karnaattu
www.bullavenue.com
bullavenuekennel@gmail.com
050 413 6097
Kempele
Bullbeat
Minna Pulliainen
minna.pulliainen@hotmail.com
044 340 4055
Mikkeli

Bullskiss
Jonna Tamminen
Facebook-sivu
bullskisskennel@gmail.com
050 342 2460
Loimaa
Bonboule
Anna-Maria Tuokko
www.bonboule.fi
anna-maria@bonboule.fi
040 586 0550
Hiltulanlahti
Callalians
Carita Kaari
Facebook-sivu
Callalians@gmail.com
Seinäjoki

Carte Truffe
Toni Saira ja Noora Ihalainen-Saira
www.cartetruffe.fi
info@cartetruffe.fi
Tuusula

Chanzonet
Ritva Tuomainen
www.chanzonet.wordpress.com
chanzonet@hotmail.com
044 562 4669
Paukarlahti
Chilibulls
Mia Sajalahti
www.bulldoggi.fi
info@bulldoggi.fi
0400 391 409
Lahti
Crossbone's
Jenni Korpilaakso
www.crossbonesfrenchies.webs.com
kennel.crossbones@gmail.com
Helsinki

Darlingdarling
Linda Neemre
www.darlingdarling.fi
linda@darlingdarling.fi
Vantaa

Escarto’s
Riikka Kivimäki
www.escartos.com
kennel.escartos@gmail.com
045 678 8067
Turku
Fairybulls
Kirsi Pinola
Facebook-sivu
kirsi.pinola@gmail.com
045 672 4861
Liminka
Finstar
Katja Kivipuro
www.elisanet.fi/aniaras/
finstar.frenchies@gmail.com
Turku

Friedrich´s
Katrin Landsberg
www.friedrichs.fi
kennelfriedrichs@gmail.com
050 076 1064
Linnavuori
Front Row`s
Anne Åkerblom ja Johanna Pöyhönen
4nneaalto@gmail.com
044 313 1328
Sauvo
Funberry`s
Lehtonen Maarit
Facebook-sivu
maarit.lehtonen@pp2.inet.fi
040 517 5922
Turku
Greatman's
Pia & Matti Koivukoski
Facebook-sivu
pia.koivukoski@anvianet.fi
044 555 9703
Kokkola
Iinas
Kaisu Nurro
kennel.iinas@hotmail.com
040 96 31 966
Kempele
Jäänsärkijän
Päivi Väisänen
www.jaansarkijan.fi
jaansarkijat@gmail.com
050 575 8769
Joensuu
Keijukelmin
Minni Munne
minni.munne@meiliboxi.fi
045 608 6668
Heinola
Kermit’s Friend
Mira Välimäki
Keljuk113@gmail.com
040 571 2904
Sastamala

Kinrian
Ritva Hiltunen
www.kinrian.com
hello.ritva.hiltunen@gmail.com
040 706 2609
Vantaa
Koivumaanchi´s
Anna Toikkanen
www.koivumaan.com
anna.toikkanen@icloud.com
040 583 5120
Vesanto
Kung Ubus
Julia Nyman
www.kungubus.fi/index.html
julia@kungubus.fi
Sipoo


Le Croquembouche
Nanna Vaulakorpi
lecroquembouche@outlook.com
Sipoo



Mix Line`s
Nina Minkkinen
www.lapinlauma.nettisivu.org
ninaminkkinen1@msn.com
050 362 6521
Rovaniemi

Mustan Pekan
Tiina, Charlotta ja Linda Åkerblom
www.kennelmustanpekan.com
Facebook-sivu
mustanpekan@hotmail.com
050 918 4612
Sauvo
Mörkömurinan
Mervi Reinikka
www.morkomurinan.com
mervi.tervo@gmail.com
050 589 1589
Muhos
Pennybrook
Päivi Leppikangas-Isohätälä
paivinewman@hotmail.co.uk
050 575 4668
Oulu

Precious-Cargo's
Jorma Sormunen
preciouscargos.weebly.com
jorma.sormunen@gmail.com
045 610 9933
Tampere
Presentime
Jukka Lohi
facebook.com/kennelpresentime
jukka.lohi@icloud.com
050 506 2427
Kokkola
Rai-Ramin
Minna Parviainen
www.minnasparviainen.wixsite.com
minna.s.parviainen@gmail.com
Toivala

Riverline
Tuula Jokinen
tuula.jokinen49@gmail.com
050 530 9092
Elimäki

Rottwood
Monika Forssell
www.rottwood.com
monika@rottwood.com
0400 838 374
Lohja
Ruutituutin
Emilia Maskonen
www.ruutituutin.wixsite.com
ruutituutin@gmail.com
045 656 7487
Muhos
Rämpijän
Lotta Tapionkaski-Jaskari
www.rampijan.webnode.fi
lotta.tapionkaski@gmail.com
044 992 9583
Martinniemi
Saint Baronas
Noora Eteläniemi
kennelsaintbaronas@gmail.com
044 974 6263
Porvoo

Sammakkoprinssin
Hanna ja Jenni Nikkilä
www.sammakkoprinssin.weebly.com
sammakkoprinssin@gmail.com
0400 982 757
Jääli
Siralman
Taina Lassila
taina.lassila@hotmail.com
040 845 4068
Tuusula, Jokela

Spice Mill's
Miia Rutanen
miia.rutanen@kotiposti.net
040 537 0311
Ikaalinen

Taffinellis
Nina Breilin
www.taffinellis.fi
breilin.nina@gmail.com
050 480 3389
Paimio
Tanderoza
Tanja Leppäniemi
Facebook-sivu
tanderoza@yahoo.com
050 917 1792
Seinäjoki
Team Bullheads
Tea Mellin
www.teambullheads.fi
teac.mellin@gmail.com
Tuusula

Team Zebbana
Rocio Leinonen
rositadox@gmail.com
040 843 0055
Helsinki

Tinylions
Virpi Saranpää
virpi.saranpaa@telemail.fi
050 533 0699
Joensuu

Tiny Toon’s
Tarja Savinainen
www.tinytoons.fi
tarja.savinainen@gmail.com
050 570 9695
Joensuu
Uniikkibullan
Heta Huhtamäki
uniikkibullan.kotisivukone.com
heta.huhtamaki@gmail.com
Helsinki

Vaa`as
Timo Kokko
www.applesin.fi/kennelvaaas
tkokko@applesin.fi
0400 272 556
Jämsänkoski
Valse Triste
Merja Mäntylä-Marjanen
Facebook-sivu
merja.m.marjanen@gmail.com
050 929 1936
Helsinki
Venice Star
Suvi Salokoski
https://venice-star-kennel.webnode.fi Venicestarkennel@gmail.com
040 552 3231
Lahti

Wilmawoo’s
Katja Airola
wilmawoos@gmail.com
050 501 1649
Helsinki