Kasvattajat

13.9.2018 päivitetty kasvattajalista

KASVATTAJAT  
A
Arc Arcana
Eeva Wallenius
Eeva.Wallenius@suomi24.fi
044-2148009
Janakkala
B
Bullavenue
Kati Karnaattu
www.bullavenue.com

bullavenuekennel@gmail.com
050-4136097
Kempele
Bullbeat
Minna Pulliainen
minna.pulliainen@hotmail.com
044-3404055
Mikkeli
Bonboule
Anna-Maria Tuokko
www.bonboule.fi
anna-maria@bonboule.fi
040-5860550
Hiltulanlahti
C-D
Carte Truffe
Toni Saira ja Noora Ihalainen-Saira
www.cartetruffe.fi

info@cartetruffe.fi
Tuusula
Callalians
Carita Kaari
Facebook-sivu
Callalians@gmail.com
Laihia
Crossbone's
Jenni Korpilaakso
www.crossbonesfrenchies.webs.com
kennel.crossbones@gmail.com
Helsinki
Darlingdarling
Linda Neemre
www.darlingdarling.fi
linda@darlingdarling.fi
Vantaa
E
Escarto’s
Riikka Kivimäki
www.escartos.com
kennel.escartos@gmail.com
0456788067
Turku
F
Fairybulls
Kirsi Pinola
www.fairybulls.com
kirsi.pinola@gmail.com
045-6724861
Liminka
Finstar
Katja Kivipuro
finstar.frenchies@gmail.com
Turku
Friedrich´s
Katrin Landsberg
www.friedrichs.fi
kennelfriedrichs@gmail.com
050-0761064
Linnavuori
Front Row`s
Anne Åkerblom ja Johanna Pöyhönen
4nneaalto@gmail.com
044-3131328
Sauvo
Funberry`s
Lehtonen Maarit
facebook-sivu
maarit.lehtonen@pp2.inet.fi
040-5175922
Turku
J
Jäänsärkijän
Päivi Väisänen
www.jaansarkijan.fi
jaansarkijat@gmail.com
050-5758769
Joensuu
K
Kinrian
Ritva Hiltunen
www.kinrian.com
ritva.hiltunen@kolumbus.fi
040-706 2609
Vantaa
Koivumaanchi´s
Anna Toikkanen
www.koivumaan.com
anna.toikkanen@icloud.com
040-583 5120
Vesanto
Kung Ubus
Julia Nyman
www.kungubus.fi/index.html
julia@kungubus.fi
Turku
L
Le Croquembouche
Nanna Vaulakorpi
lecroquembouche@outlook.com
Sipoo
M
Mix Line`s
Nina Minkkinen
www.lapinlauma.nettisivu.org
ninaminkkinen1@msn.com
050-3626521
Rovaniemi
Mustan Pekan
Tiina, Charlotta ja Linda Åkerblom
www.kennelmustanpekan.com
facebook-sivu
mustanpekan@hotmail.com
050-9184612
Sauvo
Mörkömurinan
Mervi Reinikka
www.morkomurinan.com
mervi.tervo@gmail.com
050-5891589
Muhos
N - P
Nuppulan
Sirpa Väyrynen
sirpa.a.vayrynen@gmail.com
050-3374002
Enonkoski
Presentime
Jukka Lohi
jukka.lohi@icloud.com
Facebook-sivu
050-506 2427
Kokkola
R
Rai-Ramin
Minna Parviainen
www.minnasparviainen.wixsite.com
minna.s.parviainen@gmail.com
Toivala
Riverline
Tuula Jokinen
tuula.jokinen49@gmail.com
050-5309092
Nummenkylä
Rottwood
Monika Forssell
www.rottwood.com
monika@rottwood.com
0400-838374
Lohja
Ruutituutin
Emilia Maskonen
www.ruutituutin.wixsite.com
ruutituutin@gmail.com
045-6567487
Muhos
S
Saint Baronas
Noora Eteläniemi
kennelsaintbaronas@gmail.com
Porvoo
Sammakkoprinssin
Hanna ja Jenni Nikkilä
www.sammakkoprinssin.weebly.com
sammakkoprinssin@gmail.com
0400 982757
Jääli
Siralman
Taina Lassila
taina.lassila@hotmail.com
040-8454068
Tuusula, Jokela
Spice Mill's
Miia Rutanen
miia.rutanen@kotiposti.net
040-5370311
Ikaalinen
T
Taffinellis
Nina Breilin
www.taffinellis.fi
breilin.nina@gmail.com
+358504803389
Paimio
Tanderoza
Tanja Leppäniemi
www.kenneltanderoza.fi
tanja@shoppis.fi
050-9171792
Seinäjoki
Tinylions
Virpi Saranpää
virpi.saranpaa@telemail.fi
+358505330699
Joensuu
U
Uniikkibullan
Heta Huhtamäki
www.uniikkibullan
heta.huhtamaki@gmail.com
Helsinki
V
Vaa`as
Timo Kokko
www.kennelvaaas
tkokko@applesin.fi
0400-272 556
Jämsänkoski
Valse Triste
Merja Mäntylä-Marjanen
Facebook-sivu
merja.m.marjanen@gmail.com
0509291936
Helsinki
Venice Star
Suvi Salokoski
suvi.salokoski1@gmail.com
040 5523231
Lahti

Tällä lomakkeella voi Suomen Ranskanbulldogit ry:n jäsen hakea kenneltietojen julkaisua yhdistyksen kotisivujen kasvattajalistalla:

Kasvattajalistahakemus

Tältä sivulta löydät suomalaisten ranskanbulldoggikasvattajien yhteystietoja. Listalla olevat kasvattajat ovat Suomen Ranskanbulldogit ry:n sekä Suomen Kennelliiton jäseniä.
Kasvattajat ovat allekirjoittaneet Suomen Kennelliiton kasvattajasitoumuksen.

Kasvattajalista siivotaan vuosittain ja kasvattajien tulee toimittaa päivitetyt yhteystietonsa, mikäli haluavat listalle.

Listan kasvattajat sitoutuvat edistämään terveen ja rotumääritelmän mukaisen ranskanbulldogin kasvatusta ja käyttämään jalostukseen vain laadukkaita rotunsa edustajia. Kennelin yhteystiedot voidaan poistaa listalta, mikäli kasvattajan katsotaan toimineen kyseenalaisella tavalla.

Lue täältä kasvattajalistan säännöt ja ohjeet listalle pääsemiseksi.