Syys- ja kevätpäivät

Kuvat Riikka Reikko
Su 23.9.2018 Syyspäivä Open Show:n tulokset!
Tuomarina ulkomuototuomari Jetta Tschokkinen
 
UROKSET:
 
Babyluokka (5-7kk):
1.Colpopolisin Capricornus / 1, KP, PPEK2
2. Colpopolisin Cinnamum / 2
 
Pentuluokka (7-9kk):
3. Carte Truffé Stronger With You / 1, KP, PPEK1, ROP-pentu Kasv. Toni Saira ja Noora Ihalainen-Saira Om. Outi Lindroos ja Netta Lehti
4. Friedrich’s Heart of the Lion / PPEK2, KP
5. Laki Dey Yudzhin –                                                                                            
6. Riverline Evening Star / 4                                                                                                                                                       7. Riverline Exelent / 3
 
 
NARTUT:
 
Babyluokka (5-7kk):
8. Colpopolisin Coco Carbonium / 2
9. Colpopolisin Cordia / 1, KP, PPEK1, VSP-pentu
Kasv. & Om: Emilia Lehikoinen
10. Stitch Style Gaya / 3
 
Pentuluokka (7- 9kk)
11. Bäring Nords Ulltuzza Viking / poissa
12. Riverline Everlasting Love / 1, KP, PEK2
13. Riverline Fantastik Magic / 2
14. Riverline For Ever Yours / 4
15. Rottwood Magic Touch / 3
 
UROKSET:
 
Junioriluokka:
16. Adriatic Blue Etienne / 4
17. Apolo Tempo de Váliva / 3
18. Carte Truffé Fast And Furious / 2, SA
19. Carte Truffé Front Page News / 1, PU4
20. Darlingdarling American Experss/ –
21. Friedrich’s Easy Rider / –
22. Friedrich’s Every Now And Then / –
23. Friedrich’s Eye Of The Tiger / –
 
Nuorten luokka:
24. Friedrich’s Best Seller / poissa
25. Gerndorf´s Balejandro Bongo / 1, SA, PU2
26. Stavr Godinovich Bogatyr Of Russian / 2
 
Avoin luokka:
27. Friedrich’s Man´s Best Friend / 3
28. Friedrich’s Zoolander / 1, SA, PU3
29. Hugo Azzurro Tesoro / 2
 
Valioluokka:
30. Carte Truffé Winner Ticket / 2
31. Frustyle Millenium / 1, SA, PU1, VSP
Kasv: Tatiana Sitnikova Om: Linda Neemre
Urokset sohvachampionluokka:
32. Black Strawberry Jimmy / 1
33. Kermit´s Friend Doctor Bunsen Honeydew / 2
 
 
NARTUT:
 
Junioriluokka:
34. Darlingdarling Dream Catcher / 2, SA
35. Dea Ventura Knockout Kiss / –
36. Friedrich’s Chica Baila Morena / –
37. Friedrich’s Fila Finlandia / 3, SA
38. Kermit´s Friend Spamela Handerson / –
39. Mustan Pekan Wild Rose / –
40. Vaa `as Inki / –
41. Vaa`as Loaviatar / 1, SA
42. Wilmawoo´s Secret´s / poissa
43.Zarisha Reduga Mechty at Dzhuta Haus / 4
 
Nuorten luokka:
44. Carte Truffé One Wish For Kinrian / poissa
45. Carte Truffé She´s Got The Look / poissa
46. Catastrofico Ruby Soho / poissa
47. Coralie de la Maison Chambard / poissa
48. Friedrich’s Boomishakalaka / 1, SA, PN1, ROP
Kasv: Katrin Lansberg Om: Eerika Pöyhönen
49. Friedrich’s Zest for Joy / poissa
50. Friedrich’s Zillion Dollar Baby / 2, SA, PN2
 
Avoin luokka:
51. Abbey Beauty Bully / poissa
52. Team Bullheads Easy Ester / 1, SA
 
Valioluokka:
53. Carte Truffé Xtra Sweet Muffin / 3, SA
54. Friedrich’s Unigue Brilliance / 1, SA, PN3
55. Rottwood Duchess Of Hearts / 2, SA, PN4
 
Veteraaniluokka:
56. Huitukan Fendi Girl / poissa
57. Tochka Pritjazheniya Varvara / 1, SA, ROP-veteraani
Kasv: Elena Velischanskaya
Om: Noora Ihalainen-Saira & Toni Saira 
 
Narttu sohvachampionluokka:
58. Havana Alsamar / 1, SA, ROP-sohva CH
Kasv: Martina Saulichova Om: Anniina Koivumäki
59. Victoria de Charme Marchalt / 2
 
Kasvattajaluokka:
60. Carte Truffé / 2, KP
61. Colpopolisin / 4, KP
62. Friedrich’s / 1, KP, ROP-kasvattaja
63. Riverline / 3, KP
 
Parikilpailu:
Colpopolisin Cordia ja Colpopolisin Capricornus / 1, KP

 

 

SYYSPÄIVÄT2016

SUOMEN RANSKANBULLDOGIT RY:N SYYSPÄIVÄT & OPEN SHOW JÄRJESTETTIIN LAUANTAINA 1.10.2016 MEGAMYYNTI AREENALLA ORIMATTILASSA.

Kuvia iloisesta tapahtumasta yhdistyksen Facebook-sivuilla.

Syyspäivien Open Show:n tulokset:

Lapsi&Koira
LK1 Jooa Holmberg – Crossbone’s Rock a Hula Baby – 2
LK2 Onni Holmberg – Sajonne Krypto Kami – 3
LK3 Pessi Holmberg – Nicsulo’s Amore Mio – 1

Baby Uros
1 Front Row’s Quite a Gentleman – 1, VSP Baby

Baby Narttu
2 Crossbone’s Kiss Me Quick – 3
3 Crossbone’s Rock a Hula Baby – 2
4 Team Bullheads Easy Ester – 1, ROP Baby, BIS 3

Pentu Narttu
5 Carte Truffé You’re My Everything – 1, ROP Pentu, BIS 4

Jun Uros
6 Agramer’s Just Wow – 3
7 Friedrich’s Quarter Pounder – 6
8 Hugo Azzurro Tesoro – 4
9 Oscar Olmi Lids – 2
10 Tapenan Ayrton – 5
11 Villevallaton – 1, VSP Juniori

Nuo Uros
12 Carte Truffé Winner Ticket – 1
13 Reboud Mint Julep – 2

Avo Uros
14 DarlingDarling Fats Domino – 6
15 Fii-Biin Tamtam – 5
16 Four Seasons French D’Artagnan – 8
17 Friedrich’s Man’s Best Friend – 2
18 Frustyle Valiant – 3
19 Sajonne Krypto Kami – 4
20 Tanderoza Gangnam Style – 1
21 Tapenan Zetor – 7

Val Uros
22 Tanderoza Gangsta’s Paradise – 1, ROP, BIS 2
23 Tulskaya Akvarel Saimon Nero Smash – POISSA

Sohva CH Uros
24 Crossbone´s Live And Let Die – 2
25 Fii-Biin Tao-Tao – 4
26 Massahurmaajan Kilmister – 5
27 Walhallas Guardian Evan – 1, ROP Sohva CH, BIS 5
28 Zimyrs Alfred – 3

Jun Narttu
29 DarlingDarling Ava Gardner – 1, ROP Junior, BIS 1
30 Friedrich’s Unique Brilliance – 3
31 Mustan Pekan Victoria’s Secret – 4
32 Nicsulo’s Amore Mio – 5
33 Tanderoza I´M Too Sexy – 2

Nuo narttu
34 Friedrich’s Poppy and Precious – 1

Avo Narttu
35 Four Seasons French Diorissimo – 3
36 Heartspack Admirable Adna – 1, VSP
37 Imprezza Medaus Kvapas – POISSA
38 Sajonne Natalie Nansy – 2

Val Narttu
39 Carte Truffé Rumour Has It – 1
40 Crossbone´s Casino Royale – 3
41 Darling Darling Chaka Khan – 4
42 DarlingDarling Queen Latifah – 2

Vet narttu
43 Fan-Fan van Marver´s Fortuna – 1, ROP Vet, BIS 6

Sohva CH Narttu
44 Ilopillerin Iki Oma – 1, VSP Sohva CH
45 Radiant Rosa For Team Bullheads – 2
46 Secret Line’s Creme Caramel – 4
47 Stella Polariksen Autumn Lily – 3

Kasvattajaluokka
48 DarlingDarling – 1, ROP Kasvattaja
49 Friedrich’s – EI ESITETTY

 


Aiempien syyspäivien kuvia ja tuloksia alla:

  • Syyspäivät 2015 järjestettiin 19.9. Open show -näyttelyn tulokset voit ladata pdf-tiedostona tästä. Valokuvia tapahtumasta on julkaistu yhdistyksen FB-sivuilla
  • Syyspäivät 2014 Vehmaisten kisapirtillä. Open Show -näyttelyn tulokset voit ladata pdf-tiedostona tästä.
  • Syyspäivät 2011
  • Syyspäivät 2010